Rezgett a léc, de zsebben a három pont

Sport

2012. 05. 06. Dabrony-Tüskevár 3:1

A bajnokság 17. fordulójában Tüskevár látogatott Dabronyba. A hazaiak nem sokat törődtek az ismerkedéssel, és nyolc perc elteltével már két góllal is vezettek.

Először Sikos Krisztián kotort be a hálóba egy kipattanó labdát, majd nem sokkal később Nagy István távoli próbálkozása kötött ki a jobb alsó sarkoban, 2-0. A hirtelen és könnyedén jött vezetés egy nagy különbségű, magabiztos hazai sikert vetített előre. A hazaiak azonban talán túlságosan is megnyugodtak, amit az ellenfél nem volt rest kihasználni, és egy szöglet utáni kavarodás után megszerezte a szépítő találatot, 2-1. A dabronyi gárda ezután próbált felpörögni, de egyre kapkodóbbá vált a csapat játéka, ráadásul a vendégek kontratámadásai is magukban hordozták a gólveszélyt.

A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, azonban hiába volt meg a mezőnyfölény a helyzetek sorra kimaradtak. Ráadásul a hajrában még Temesvári Péter bravúrjaira is szükség volt a kapuban, hogy ne legyen döntetlen a végeredmény. Végül a hosszabbításban Sikos Krisztián érkezett jókor középen egy beadásra, és öt méterről a hálóba sodorta a labdát, pontot téve a találkozó végére, 3-1. Így pedig talán a dabronyi szurkolók is megbocsájtják a sok kihagyott helyzetet, a kissé álmos játékot és a felesleges izgalmak miatti ősz hajszálakat.