III. Felnőtt-diák kosárlabda-mérkőzés a Kinizsiben

Iskolai sportélet

Ez a kosárlabda!Immáron hagyományosnak tekinthető kosárlabda-mérkőzésre került sor a Kinizsi Pál Általános Iskola tornatermében 2012. február 3-án: iskolánk diák kosárcsapata mérte össze erejét a részben tanárokból álló csapattal. Az elmúlt két hasonló jellegű összecsapás csúfos vereséget jelentett a felnőttek csapatának, így most teljes erőbedobással vártuk az újabb mérkőzést.

A meccsek a kosárlabda szabályainak megfelelően 4*8 percesek voltak, egy-egy negyedben 4-4 játékos játszott a pályán. Cserélni csak a diákok tudtak, mivel a felnőttek csapata összesen 4 főből állt. Szeretném ezúton is megköszönni barátainknak, akik ezért a kosármeccsért Budapestről, illetve Szombathelyről saját költségükön elutaztak, és támogatták az iskolánkban folyó kosárlabda csapat munkáját. A felnőtt csapat tagjai voltak: Csánig Lajos, aki immáron harmadszorra vett részt a rendezvényen; Márkus Zalán, aki kosárcsapatunk tiszteletbeli edzője, és évek óta aktívan támogatja a csapat felkészüléseit, valamint az újonnan debütáló Beck Miklós, aki eddig az evezésben jeleskedett inkább, de a hideg időjárásra való tekintettel most szakított időt, és a befagyott folyók helyett a Kinizsi iskola tornatermében erősítette a felnőttek csapatát :)

A diákok csapata

A felnőtt csapat tagjai

A vegyes csapatok

A meccsről összességében elmondható, hogy a diákok csapata minden szabályt betartva, nagyon taktikusan és jól játszott, ezért dicséret illeti őket is, még akkor is, ha ezúttal a felnőttek csapata bizonyult erősebbnek: a 4 negyedes játék valamennyi fordulóját ezúttal a felnőttek nyerték. Szomorkodásra azonban semmi ok, hiszen tavasszal lesz lehetőségük a diákoknak újra bizonyítani!

Ez ám a játék!

Tanár-diák összecsapás

Eredményhirdetés

A „hivatalos” mérkőzést követően vegyes csapatokban folytattuk a mérkőzéseket: minden felnőtt játékos toborzott magának egy csapatot, és egészen este hat óráig folyt a küzdelem a tornateremben.

Taktikai megbeszélés a felnőtt csapatnál

Vajon bemegy?

Ismét párbaj...

Öröm volt látni a pirosodó arcokat, külön öröm volt, hogy Barna Róbert és Nagy Benjámin tavaly végzett diákjaink is eljöttek, és erősítették a diákok csapatát, valamint köszönjük a szurkolóknak is, hogy jelenlétükkel emelték a délután hangulatát! A tornaterem valóban megtelt: közel 30 játékos, szurkoló nézte a meccseket. Bízom benne, hogy aki ott volt, kedvet kapott a folytatáshoz, és legközelebb még többen lehetünk!